İçeriğe geç
Anasayfa » Koçluk

Koçluk

Ergeni Gelişim Enstitüsü tarafından kullanılan koçluk modelleri:

Mindfulness ve Dikkat Koçluğu

Mindfulness, şimdiki anın farkında olma ve kabul etme durumudur. Ergenlik dönemindeki gençler için, mindfulness uygulamaları stresi azaltabilir, odaklanmayı artırabilir ve duygusal dengeyi sağlayabilir.

Bütünsel Gelişim Koçluğu (15-25 Yaş)

“Bütünsel Gelişim Koçluğu,” 15-25 yaş arasındaki gençlerin akademik, psikolojik ve mesleki gelişimine odaklanan kapsamlı bir koçluk modelidir.

Akademik Başarı ve Kariyer Koçluğu

Ergenlik dönemi, gençlerin akademik ve kariyer hedeflerini belirlemeye başladıkları, gelecekleri hakkında kararlar almaya başladıkları bir evredir. Bu dönemde, gençlerin akademik başarıları ve kariyer planları önemli bir yer tutar

Duygu Düzenleme Koçluğu(Kaygı-Öfke..)

Duygu düzenleme koçluğu, gençlere duygularını tanımaları, kabul etmeleri ve yönetmeleri konusunda destek sağlar. Kaygı, öfke gibi duygular gençlerin düzenlenmekte zorlandıkları duyguların başında gelmektedir.

Teknoloji Bağımlılığı ve Disiplin Koçluğu

Teknolojinin hayatımızdaki yerinin giderek artmasıyla birlikte, teknoloji bağımlılığı da ciddi bir sorun haline gelmiştir. Teknoloji bağımlılığı, ergenlerin dijital medya ve cihazlara aşırı derecede bağımlı hale gelmeleri durumunu ifade eder.

Ebeveyn Koçluğu (Ergenlik Dönemi)

Fiziksel, duygusal ve sosyal açıdan hızlı bir değişim içinde oldukları bu dönemde, ebeveynlerin desteği ve rehberliği hayati önem taşır. Ebeveyn grupları ve uzman desteği ile süreç çok daha verimli hale getirilir.