İçeriğe geç
Anasayfa » Hakkımızda

Hakkımızda

Ergeni Gelişim Enstitüsü, 2016 yılında Klinik Psk. Haluk Ergeni tarafından kurulmuştur. Enstitü, bireylerdeki psikopatolojik bozuklukları ve gelişim geriliklerini erken tespit ederek doğru müdahale yöntemleriyle bireylerin sağlıklı yaşamlarını ve gelişimlerini sürdürmelerini amaçlar. Ergenlik dönemindeki bireyler, bilimsel ölçeklerle kapsamlı bir şekilde değerlendirilir. Bu analizler, psikopatolojik durumları ve gelişim geriliklerini tespit etmeye yönelik olup, elde edilen veriler doğrultusunda bireylere özel raporlar hazırlanır. Bu raporlar çerçevesinde, bireylere uygun ”Psikoterapi” veya ”Koçluk” hizmetleri sunulur. Enstitü bireylerin sağlıklı gelişimini etkili bir şekilde desteklemeyi hedefler.

Kurucu: Klinik Psk. Haluk Ergeni

1992 doğumlu Psk. Haluk ERGENİ, 2010 yılında lise eğitimini İzmir Dokuz Eylül Anadolu Lisesinde tamamlamıştır. Lisans eğitimini 2016 yılında İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Psikoloji Bölümünde tamamlamış, üniversite yıllarında derslerinin yanı sıra bir psikoloji kulübü kurmuş ve bu kulüp bünyesinde bir Sosyal Araştırma Merkezi kurarak çeşitli alanlarda ARGE çalışmaları başkanlığını yürütmüştür. Bu kulüp ve araştırma merkezi bünyesinde birçok eğitim ve seminer vermiştir. Lisans eğitimini başarı ile tamamladıktan sonra 2021 yılında Klinik Psikoloji/Tezli yüksek lisans eğitimini İstanbul Gelişim Üniversitesinde tamamlamıştır.

Lisans: İzmir Katip Çelebi Üniversitesi/Psikoloji

Yüksek Lisans: İstanbul Gelişim Üniversitesi/Klinik Psikoloji-Tezli (Ergenlik Dönemi, Sınav Hazırlık Dönemi, Duygu Düzenleme Stratejileri, Kaygı Bozuklukları, Teknoloji Bağımlılığı)

Uzmanlık Alanı : Ergenlik Dönemi (15-25 Yaş)

Yabancı Dil: İngilizce

Son Yazılarımız

En son eklenen 4 yazı şunlardır:

Ergenlik Döneminde Ebeveynler için Stres Yönetimi: Koçluğun Rolü

Ergenlik dönemi, gençlerin fiziksel, duygusal ve sosyal olarak hızlı bir değişim içinde olduğu bir e…

Ergenlik Döneminde Ebeveynlerde Görülen Stres ve Başa Çıkma Yolları

Ergenlik dönemi, ebeveynler için sıkıntılı bir süreç olabilir çünkü gençlerin değişen davranışları v…

Ergenlik Dönemindeki Çocuklarla Sağlıklı Sınırlar Koyma: Ebeveyn Koçluğu İpuçları

Ergenlik döneminde, gençler bağımsızlık arayışlarına girerken aynı zamanda sınırları test etmeye baş…


Ziyaret edin

Caddebostan Mah. Bağdat Cd. No:353/11 Kadıköy/İstanbul

Arayın

0850 333 0388

Randevu alın

Çevrimiçi randevu alın.